שירות חדש מאפשר לאנשי עסקים להיפגש לארוחות גורמה הכי דיסקרטיות שאפשר - בבית השף


השף ארז שטרן, בוגר מצטיין של בית הספר של פול בוקוז בצרפת והשף לשעבר של מסעדת "לה רג'אנס" במלון דן תל אביב, חזר לאחרונה לארץ לאחר עבודה במוסדות הקולינריים המובילים של צרפת, ומשמש כיום כשף פרטי המארח בביתו, בדירה מעוצבת בשכונת בבלי בת"א. בין לקוחותיו תמצאו גם את אנשי העסקים מן השורה הראשונה שמגיעים על מנת לסגור עסקאות בפרטיות וללא חשש לריגול מסחרי, ראשי סטארט-אפים המארחים את המשקיע שלהם לרגל סגירת החוזה, ואנשי עסקים שמקיימים פגישות עם אורחים מחו"ל בעודם מסבים לארוחת גורמה אמיתית.
הרעיון להקים עסק ביתי של שף פרטי, נבע מן הרצון לשבור מוסכמות ומשימת לב לחסרונה של נישה ייחודית בשוק ההסעדה המתאימה לארוחות עסקיות חשובות. הנישה מאפשרת לשף שטרן לספק ארוחות גורמה למספר מצומצם של לקוחות, תוך למידת העדפותיהם בנוגע לתפריט ולעלויות המועדפות, ואף להציע ארוחות גורמה שמגיעות לסכומים של 1000 ₪ לאדם ומאפשרות למזמין להרשים את חבריו לסעודה בנדיבותו ובמטעמי השף.
"הכנה מוקדמת מונעת תקריות לא נעימות" מסביר השף שטרן "הלקוח הקבוע הראשון שלי, חברת היי טק גדולה, הגיע אלי לאחר פגישה מאוד לא מוצלחת עם לקוח הודי גדול, אשר נקבעה במסעדת בשרים ארגנטינאית החביבה מאוד על מנהלי החברה, שלא ידעו שהלקוח שלהם צמחוני. עוגמת הנפש של הלקוח, שישב במסעדה יוקרתית ולא יכל להזמין דבר מהתפריט, בעודו מוקף בניחוחות בשר אותם הוא מוצא דוחים, מנעה בסופו של דבר את סגירת העסקה." השף שטרן שם דגש שהארוחה לא תהיה כבדה מידי ,כזו שעלולה ליצור תחושת  נמנום על אנשי העסקים האמורים להתמקד בפרטי החוזה .
עד לפני שנים לא רבות, פגישות עסקיות ופרזנטציות התקיימו רק בתנאים משרדיים, זאת בעיקר בשל זמינות המידע, המחשבים והאינטרנט. עם המעבר לתקשורת אלחוטית, זיהו יזמים ואנשי עסקים רבים יתרונות שונים בקיום פגישות עם משקיעים פוטנציאליים דווקא במסעדות. אך בעקבות תופעות של ריגול מסחרי, ציתותים ושאר הסחות הדעת, החלו רבים לחפש אלטרנטיבה הולמת למסעדות הומות האדם (טובות ככל שיהיו), בבואם לקיים פגישה עסקית.
ייחודו של השף שטרן, לא מתבטא רק בנישה שבחר לפעול מתוכה אלא גם בכך שהוא מתחייב בפני לקוחותיו לשמירה על דיסקרטיות מלאה ולשמירת סודם של לקוחותיו והוא אף מוכן לחתום מולם על חוזי סודיות במידת הצורך.
"רבים מלקוחותיי  מספרים לי שהפגישה לשם סגירת עסקה עם לקוח או ספק במקום שקט וניטרלי - כמו בביתי למשל, היא הפתרון האופטימלי עבורם על מנת להפחית את הרעש וההמולה הקיימים בכל משרד או במקומות ציבוריים, ולמנף את השקט והאווירה הייחודית". אומר השף ארז שטרן