"אילו כל האוהבים תלו בכוכבים את מבטם" שרים הפרברים. אך בסטודיו שף-ארז שטרן טולים האוהבים את מבטם במקום האולטימטיבי כדי לחגוג את ט"ו באב - חג האהבה או סנט וולנטין - חג האוהבים. השף ארז יתקין לכם תפריט מלא בהפתעות כדי לקרב בין הזוג הנאהב. עם אוירה נכונה, הרבה נרות שיציפו אוירה רומנטית, ואוכל שימלא את הבטן והלב.
במקום לצאת לעוד מסעדה רועשת והמונית - הקדימו להזמין מקום בטלפון 050-5852785, כיוון שכמות הזוגות המשתתפים שיוכלו להנות מארוחה ייחודית לערב רומנטי שכזה - מוגבל!


תפריט לארוחת סנט וולנטיין

יום רביעי, 14 בפברואר 2017
פונץ' הדרים חם בעת ההתכנסות,
כמו גם מספר מתאבנים קטנים

*****

כוסיות מרק קרם עגבניות חורפיות, שמן בזיליקום

עוגת אלף הדפים של ריבת בצל וקרפצ'ו זוקיני,
סלט עלי מיקרו בויניגרט של שמן אגוזים, רוטב סלק עדין

קאווה קריסטלינו לליווי המנות הראשונות

מבחר לחמים וממרחים למרכז השולחן

*****

סביצ'ה של דג טונה ילו-פין עם אבוקדו, אננס ופלפל אדום
סלט טונה חרדלי ממעל, רוטב זהוב זעפרן

צלעות טלה על פולנטה רכה עם כרישה, וירקות עונה ירוקים, רוטב יין אדום
סירה 2015 יקב מונטיפיורי

*****

מתוק
כוסיות קרם שוקולד מר-מתוק, מרק פירות אדומים עם סורבה תותים,
ברד פאדינג (Bread Pudding) עם רוטב תותים
דג'סטיף לימונצ'לו לקינוח

*****

קפה/תה/שוקו

 

 

עלות: 350₪ פר אדם או 700 ₪ לזוג; התכנסות: 20:30; שירות: 10% במזומן למלצר

*האירוע מותנה במינימום משתתפים של 8 סביב שולחן רחב ידיים. מקסימום משתתפים 20.

 

קצת היסטוריה על סנט וולנטין
 

מסופר על כומר בשם ולנטיין מן המאה השנייה או השלישית לספירה, שהוצא להורג בשל אמונתו. ולנטין המדובר חי בעיר רומי (רומא) בתקופת קיסרותו של קלאודיוס. קלאודיוס, התכונן למלחמות שונות ועל כן תיכנן לוגיסטית להגדיל את צבאו, אך בה בעת, שם לב כי צעירים רבים משתמטים מן הגיוס הצבאי. להערכת יועציו, הסיבה המרכזית להשתמטות נבע מקושיים של המגוייסים בפוטנציה להיפרד מאהובותיהם, נשותיהם וממשפחותיהם. כיוון שכך, אסר הקיסר לקיים טקסי נישואין ואירוסין באימפריה (עוצר חתונות). איש הדת ולנטיין, שריחם על האוהבים הצעירים, השיא אותם בסתר, ואחרי שנתפס במסיט נגד הקיסר נידון למוות. לאחר מותו, כהוקרה על סיועו לנאהבים, נעשה ולנטיין בעיני-כול לפטרון הקדוש של האוהבים (סנט בלעז פירושו קדוש). סרטון מצוייר יספר לכם בקצרה את הסיפור. האפיפיור גלאסיוס העניק לו בשנת 496 לספירה, באופן רשמי את התאריך 14 בפברואר לכבודו של הקדוש.
עם השנים נעשה 14 בפברואר ליום של החלפת מסרים של אהבה: שליחת שירים ומתנות קטנות כגון פרחים ותכשיטים. בימינו נהוג לחגוג ולציין יום זה בהתכנסויות רומנטיות (עדיף במסעדות, בליווית אוכל מענג) או בנשפים.
 
   
 
אילנית שרה לנו על כך שלמרות שכבר אחרי חצות (עוד לא כיבו את האורות), נותנים עוד רגע קט לאוהבים...אז תהנו!!!
 
מנהגי ומשחקי חג לנטיין
מספר מנהגים קדומים של חג האהבה הידועים לנו בימים אלה, מקורם כנראה באנגליה ובצרפת של ימי הביניים. אז גרסו כי 14 בפברואר הוא הזמן לאהבה משום שבטבע הציפורים מתחילות להזדווג סביב תאריך זה. לציון האירוע היה נהוג (כמו היום) לכתוב מכתבי אהבה ולשלוח מזכרות לאהובים. המקור הקדום ביותר לכך נמצא בבלדות של המשורר ג'ון גוור: זוגות שבחרו זה בזו בנסיבות אלו נהגו לכנות את אהוביהם בשם החיבה ולנטיין.

ומנהגים נוספים: מושב אהבה שנועד במקור ככיסא רחב שנועד לנשים שלבשו שמלות רחבות. כך שעם השנים קיבל הכיסא משמעויות ותפקידים נוספים. בין שאר הכינויין תמצאו את השם "כיסא חיזור" שכלל שני חלקים, בצורת האות S. כך שהזוג הנאהב יכלו לשבת קרוב אחד לשניה אך לא קרוב מידיי.
 
מקובל היה באירופה הכפרית – שנשים יכלו לקבל מתנות לבוש מגבר צעיר, ואם האישה השאירה לעצמה את אותו פריט לבוש – סימן שהיא מאשרת את מוכנותה להינשא לאותו גבר.
אחד ממשחקי האוהבים הינו לסובב תפוח על גבעולו ותוך כדי כך לומר בקול שמות של בנים או בנות עד שהתפוח נפרד מהגבעול. שמם של הגבר או האישה עימם תינשאו הוא השם שנאמר בעת שהתפוח נפל מהגבעול.
 
בינתיים, יש גם מתכון של כוסיות קרם שוקולד לסנט וולנטיין. נסו וספרו לנו איך יצא לכם...
יש האומרים כי מקורו של המשפט האנגלי "to wear your heart on your sleeve" (שמשמעותו: להחצין את רגשותך) מקורו בבריטניה של סוף תקופת ימי הביניים בה נהוג היה לשחק בכתיבת שמות של עלמות הכפר על פתקים ולהכניסם לקערה. כל בחור היה שולף לעצמו פתק ועונד אותו על השרוול למשך שבוע עם שם הבחורה.
 
מכירים את פרח שן הארי? קחו נשימה ארוכה והפריכו את הזרעים לרוח. סיפרו את הזרעים שנשארו על הגבעול - זה מספר הילדים שיהיו לכם.
 

בישראל נהוג בשכבות גיל צעירות לקדם שבוע "גמד מגומד" בו כל אחד מקבל על עצמו להפתיע בן או בת זוג בכיתה בלי שאותו אדם יוכל לדעת או לחשוד במי מדובר. רק בצאת השבוע המפתיע יצא לאור.