זה לא אוכל ביתי, אבל זה הבית של השף, והוא מזמין אתכם תמורת ככה וככה שקלים, להתארח, לאכול הרבה ולשמוח

בעוד רבים מבלים עכשיו ימים ולילות בסוכה מקושטת בסמוך לביתם, יש כמה מסעדנים שבחרו לא לעזוב את הבית ולעשות אותו חלק בלתי נפרד מן העסק שלהם. חלק עושים את זה בדירה עירונית, ויש שמקרבים את העסק לצימר מפנק. בכל צורה שלא תהיה , הם לא מנסים להפריד בין הבית לעבודה. הם פשוט לא רוצים לעזוב את הבית, אחרי שמצאו להם סוף סוף פינה שקטה

שף בבית ארז שטרן


השף המוערך ארז שטרן (35) מארח בדירתו התל-אביבית בשכונת בבלי ומציע ארוחות גורמה כמו שרק בוגר בית הספר על שם פול בוקוז בליון יכול לספק. עם ההכשרה הזאת, החליט לפני כשנה להציע ארוחות גורמה אינטימיות אצלו בדירה. בנוסף לארוחת טעימות בת 10-15 מנות. אומנם לא תקבלו מיטה, אבל כן תכובדו במבחר לחמים וממרחים, שתייה קלה וחמה (בסוף הארוחה) ויין הבית. כל זאת כדי להשלים את התמונה הביתית בדירתו הצפונית.

השף שטרן מסביר כי מדובר בלא פחות ממקום מקלט, בו יכולים עשירי הארץ להימלט מאימת הפפראצי וליהנות מערב שקט ורומנטי, ממש כמו שיכלו פשוטי העם לעשות אם היה להם קצת פחות אוברדראפט.

בין המנות המוגשות בארוחותיו יש מבחר קרוסטיני; מרק קרם ארטישוק ירושלמי; רביולי גבינת עיזים וקרמבו תמרים לקינוח, כשהכל מלווה במזיגת יין קולחת מידיו של השף.