בטח שאלתם את עצמכם איך בוחרים מכונת קפה ביתית? כל מי שאוהב קפה, או לפחות מכיר בחשיבותו, מגיע לנקודה בה הוא שוקל לרכוש מכונת קפה לבית. מסביב יש כמעט תמיד מבצעים וההבדלים הגדולים בין רמות המחירים רק מוסיפים לבלבול. מעל לכל מרחפות תמיד השאלות - האם כוס הקפה שאכין בבית תהיה טעימה כמו בבית הקפה? האם התפעול יהיה מסובך כל כך שהמכונה תהפוך לעוד מפלצת לא שימושית על השיש? חיפשנו (ומצאנו) בעבורכם סרטון של מגזין אמריקאי לצרכנות נבונה שיהיה רלוונטי לנושא   


כדי להגיע להחלטה הנכונה והמתאימה לכם ביותר, סיכמנו כמה נקודות שכדאי לבדוק לפני שמחליטים איזו מכונה לרכוש: ראשית, מחיר. כשקונים מכונת קפה צריך לקחת בחשבון שני מרכיבים משמעותיים, ששניהם יחד מרכיבים את כדאיות הקנייה:
א. עלות המכונה – כמה משלמים על המכונה במעמד הקנייה?
ב. עלות הקפה  - יש בשוק שלושה סוגים עיקריים של מכונות קפה לקהל הביתי ולמשרדים: מכונות שבהן הקפה מגיע בצורת אבקה טחונה, מכונות שעובדות עם קפסולות קפה ומכונות הצורכות פודים של קפה. כולן מייצרות בסוף כוס קפה טעימה, אולם כל מכונה מקבלת את הקפה כשהוא ארוז בצורה שונה, לכן יש לברר מה סוג המכונה בזמן הקנייה. קיימים הבדלים גדולים בין מחירי הקפסולות לפודי קפה. עבור משפחה ששותה שתי כוסות קפה ביום, מדובר בהבדלים שיכולים להגיע למאות שקלים בשנה. על מה ולמה? שוק קפסולות הקפה הנו שוק סגור, כלומר: ברגע שקניתם מכונה של יצרן מסוים, אתם יכולים להשתמש אך ורק בקפסולות שלו. המחיר-בהתאם, גבוה יותר. כיוון שללקוחות אין באמת אפשרות בחירה. גם כאשר נכנסים לשוק מתחרים עם קפסולות תואמות, המחיר נוטה להתקבע על עלות גבוהה יחסית לכל כוס משקה. לעומת זאת, שוק פודי הקפה הנו שוק ""פתוח"" – במכונות תואמות פודים, ניתן להשתמש בפודים של כלל יצרני הפודים. פוד הוא בעל תקן בינלאומי אחיד ומחייב, מכאן ששוק הפודים תחרותי יותר הן באיכות והן בעלות.
ארץ יצור המכונה: כמו בכל תחום אחר, גם בתחום מכונות הקפה יש נוכחות גדולה למכונות הזולות המיוצרות בסין. עלותן זולה יחסית, אך תרגישו את המחיר עם הטעימה הראשונה מהקפה: המשקה באיכות נמוכה, לא אחידה ולא טעימה, ללא הארומה הממכרת של קפה שעושה את החוויה לנעימה כל כך. המכונות הסיניות עשויות ממתכות זולות: יחידת החימום עשויה מאלומיניום זול, והמעטפת החיצונית של המכונה מפלסטיק, מה שמוסיף למראה הזול. בנוסף, הן נוטות להתקלקל ומבזבזות לכם זמן רב בריצה אחרי תיקונים, שבמקרים רבים אינם משתלמים. וזאת בלי להזכיר את עוגמת הנפש מהשימוש במוצר לא אמין.
לעומתן, ישנן מכונות קפה איטלקיות שהן לרוב איכותיות יותר, עשויות ממתכות יקרות, בעלות יחידת חימום (טרמובלוק / בויילר) עשויות פליז או נירוסטה ולכן מחירן גבוה יותר. המכונות האיטלקיות נבנות על בסיס שנים רבות של הכנת קפה ואת הנסיון הזה רואים ומרגישים בכל שימוש במכונות: ההכנה קלה ונוחה והתוצאה טעימה, בדיוק כמו שרציתם.
טעם האם אתם אוהבים את הקפה שלכם חזק? אולי תעדיפו לפעמים לגוון עם קפה בטעמים? בזמן קניית המכונה כדאי לבדוק מה אפשרויות הגיוון שלכם לאחר הרכישה? כמות הקפה (כפי שהוא ארוז לכל כוס) אינה אחידה בין היצרנים ולא לכל סוגי המכונות יש מגוון טעמים שתאהבו להציע לכם.
אחריות שימו לב לזמן האחריות שאתם מקבלים על המכונה. ככל שהאחריות ארוכה יותר, היבואן מאמין יותר באיכות המכונה והיא אמינה יותר. בנוסף, כדאי לבדוק מה כוללת האחריות ומי עומד מאחוריה – היבואן או גוף חיצוני.
נראות מומלץ כמובן לבחור מכונה שאתם אוהבים את המראה החיצוני שלה. יש כיום בשוק מכונות בשלל עיצובים ובמגוון צבעים וחשוב לא להתפשר ולבחור מכונה שתשתלב עם מוצרי החשמל הנוספים שעל השייש במטבח, ושגם בן או בת הזוג יאהבו וימצא חן בעיניהם לאורך זמן.
עכשיו, כאשר כבר החלטתם על המכונה, התקציב ופולי הקפה, נשמח לעזור לכם ללמוד איך עושים קפה הפוך מושקע (עם לב). אתם מוזמנים לצפות בסרטון הבא

   


הוספנו לכם גם סרטון עם חומר לבדיקה ומחשבה על איך להבדיל בין סוגים שונים של קפה ובאיכות בלתי מתפשרת על חומר גלם.