תחילת הקיץ והחופש הגדול הוא זמן מצויין לעשות חושבים מה עושים עם הילדים. במיוחד אלה שלא רוצים לישון (כמו בשיר הפסטיגל של ג'ודי כץ). ברור שמומלץ להגיע לראשון ביולי מוכנים אחרי אי אלו בירורים וחשיבה מקדימה (ועדיף כבר בחודשים מאי-יוני).
כן, יש הורים שלוקחים את מטלות חינוך והעשרת ילדיהם בקיץ בחוסר רצון מובהק מעצם הידיעה שלמשך חודשיים שלמים הם מתפקדים כמחלקת הווי ובידור משפחתית וגם למכונת משיכת מזומנים משוכללת. כל זאת תוך התרפסות ותחנונים לבני משפחה, חברים וקרובים כדי שיסכימו לארח את הילדים. שלא נדבר על אירועים משפחתיים שאליהם חייבים לבוא עם הילדים (קבלו את הטיפים שלנו לאירועים עם ילדים).

אז הנה מספר שירי ילדים כדי להתחיל איתם...נתחיל עם תוכניות הטלויזיה האגדיות שכולנו גדלנו עליהם. כן...ילדי שנות השבעים והשמונים (של המאה ה-20). תוכניות בהפקה ישראלית כמו בבית של פיסטוק, דלת הקסמים, הילדים משכונת חיים, דני-דינה הולכים בצידי הדרכים, דובי דוברמן, קרוסלה, טל-פלא, ציפיטפוט, רגע עם דודלי, קישקשתא....

 

 אלה המצויירות כמו: הלב, פינוקיו, היה היה, בזיק ויויו, נילס הולגרסון, קטקטים, דרדסים, לאקי לוק, חלוצי החלל, גברת פלפלת... או התוכניות ללימוד אנגלית כגון: here we are in the center of twon או neighbours 

תומכים בפעילות תרבותית ענפה בתל אביב ובכל חלקי הארץ, אנחנו ממליצים לקחת את הילדים בקיץ לפעיליות קריאה בספריות העירוניות הפרושות בכל רחבי הערים. גם שקט, גם ממוזג וגם מעשיר.
בכמה ממפעלי הבילוי והתרבות השתמשו בחוכמה ברצון ההורים לבלות עם הילדים ולחזור הביתה (בחתיכה אחת), והעתיקו את הפעילות למקומות סגורים וממוזגים, כאשר על הדרך יחכימו הילדים. זאת אולי הסיבה לכך שהדבר החם ביותר בחופש הגדול של השנים האחרונות הוא הליכה לתערוכות. כך עשו גם במוזיאוני המדע הפרוסים ברחבי הארץ (חולון, חיפה, רחובות ובאר שבע), בהם תמצאו תערוכות מדעיות לילדים ונוער. הגדיל לעשות מוזיאון המדע (ע"ש בלומפילד) בירושלים שבקיץ, מפיץ חלק מן התערוכות שלו גם למקומות אחרים בישראל לרווחת ההורים שלא יגיעו לירושלים במיוחד. תיאטרון הבובות של חולון (חלק מקמפוס מוזיאון הילדים הישראלי) המציין מידיי שנה בקיץ פסטיבל בינ"ל לתיאטרון וסרטי בובות (www.puppetcenter.co.il).

לאלה שלא ממש חשוב להם המזגן ורוצים להתמקד בפעיליות חוץ ימצאו ברשות הטבע והגנים תשובה מתאימה לכל בני המשפחה, גדולים כקטנים. הרשות מקדישה באתריה השונים גם פעילויות צפייה בבעלי חיים, הליכה בטבע וסיורים לימודיים-היסטוריים במירב אתריה וגניה .

 

השף – ארז שטרן אנחנו מצא דרך לחשוב מחוץ לקופסא עבור הדור הצעיר. בעבר, שילב במיקום משל עצמו, והיום: בבית (ממוזג) עם פעילות אקטיבית-לימודית, כלומר הוא מתארח בבתים של לקוחות בכדי לפתח הן את חושי הטעם והריח והן טכניקות בישול שונות בקרב הדור הצעיר. השף ארז שטרן מציע סדנאות קיץ דווקא לילדים מאותגרים מבחינה קולינרית. להם אנו מציעים בחודשי הקיץ סדנא חד יומית ללימוד בסיסי או מתקדם כדי לפתח להם את יכולות הבישול – כאשר ההורים נמצאים מחוץ לבית או עובדים. סדנא זו פותחה לגילאי 10-12 אך מתאימה גם לילדים בגילאים מבוגרים יותר הרוצים להעשיר את הידע והניסיון שלהם בבישול. יש מי שיגדו שזו אפילו סוג של סדנאת הכנה לתוכנית מאסטר שף ילדים.

אז מה בתפריט סדנאת ילדים?

סדנאת ילדים 

עלות למקדימים להזמין מראש: 450 ₪ לילד/מלווה. הסדנא: שילוב של פרונטולית אך עיקרה מעשית. שעת התכנסות: 1730-1800 כמות מינימום: 8 משתתפים, מתאים לילדים בגילאי 10 ומעלה מיקום: בבית הלקוח המצריך מטבח מצוייד ובעדיפות כזה - פתוח. ישיבה: סביב שולחן אחד. זמן שהות: ללא הגבלה, אך נע בין 3 עד 4 שעות. תשלום: מלא ומראש של כל הזמנה, באחת מאפליקציות לתשלום (pay / bit / paybox) או בהעברה בנקאית. הזמנות תתקבלנה עד שבוע לפני האירוע. ביטולים: עד שבוע לפני האירוע, כולל החזר תשלום מקדמה.

לבוגרים ולמבוגרים שבינכם, אנחנו אוהבים להמליץ לבדוק את מגוון הסדנאות בישול שאנו עורכים המחולק לסדנאות נושא, או סדנאות גאוגרפיות-לאומיות. כל הסדנאות אורכות בין ארבע לחמש שעות, וכוללות את הסדנא עצמה ואת הארוחה שלאחר ההכנות.

 

ציון 1 מתוך 5 - הצביעו 1
Thank you for rating this article.