הכל בגדול! הכל ענק! הכל כביר! בומבסטי ומלא בקיטש! גדול מהחיים!
מי לא חולם על אמריקה? ואם כבר אמריקה, אז הכי הכי, זו ארצות הברית של אמריקה!
כן...כולנו מכירים בגדולתה של ארה"ב....כי אצל האמריקאים: הכל הכי שמן....הכי מתוק....הכי מושחת...הכי טעים...הכל כמו בתעשיית הסרטים של הוליווד ומחזות של ברודווי. כאן הבאנו לכם את מלך הגדול של הרוקנרול (אלוויס פרסלי) שר את אחד משיריו הראשונים והמוכרים (נעלי זאמש כחולות). ולצידו את ארווין ברלין שר את שירו "אלוהים ברך את אמריקה".

אירגנו לכם שני שירי מחזמר: הראשון עם רוקסי: מזמרת ומפזזת במיוזיקל התקופתי (שנות ה-20) "שיקגו". השני, חבורת הזמר של סיפור הפרברים שרים על "אמריקה" של לאונארד ברנשטיין האגדי.

אם אתם באמת רוצים לטעום מרזי המטבח האמריקאי, השף ארז שטרן מציע לכם וליקירכם קורס המורכב ממספר מתכוני חובה. במשך שנים המטבח האמריקאי נחשב לנחות ומזין את ההמונים בג'אנק. אך כיום המעצמה הכי חזקה, הפכה גם למעצמה קולינארית. והמטבח האמריקאי - נחשב כיום, לכזה שמעניין רבים בארץ ובעולם.
בעיקר כיוון ששם זורם הכסף. אמריקה!? (כבר אמרנו, לא?)
ובגלל גודלה של הארץ העשירה הזו, יש בה גם מגוון תתי מטבחים, שעיקרם אתניים המבוססים על מקורות חיצוניים של אוכלוסיות מהגרים רבות וקבוצות מקומיות, עדות, גזע ומסורות בישול. או בקיצור: כור היתוך (המוכר יותר בארה"ב בכינוי melting pot). צירפנו לכם כמה שירים יפים מתוכם. ונתחיל עם האפרו-אמריקאים אלה פיצ'רלד ולואי ארמסטרונג בשירם "בוא נבטל הכל". ואת מרלין מונרו שרה I want to be loved by you מהסרט חמים וטעים.

בסטודיו שף-ארז שטרן, אנחנו מקפידים לגוון במבחר פתרונות קולינריים ובין השאר בזה של המטבח האמריקאי בסדנאות הממוקדות במטבחים אלה על גווניו השונים. מתכונים נפוצים שנשתמש יהיו של חג ההודיה (thanks giving) או פאי פקאן.
תוכלו ללמוד ולשלב מספר דרכי הכנה וטכניקות בישול שונות שיתנו לכם את הרקע, היכולת להבין וכמובן נתוני ידע רבים. כל זאת, מתוך רצון להעביר בצורה מעניינית ומאוזנת, את מורכבותם של המטבחים במדינות השונות בארצות הברית, את טעמיהם, הריחות, והמרקמים של חומרי הגלם. מטרת העל של הסדנא, לבנות ביטחון בקרב המשתתפים. להוכיח שבישול גם אם הוא אמריקאי, הוא מטבח שיקי, מעודכן, המשתמש גם בחומרי גלם אצילים כמו גם על בישול כפרי ונחות, פשוט עם חומרי גלם נגישים. זהו מטבח שהינו זמין ופתוח לכל.
כדי להנגיש ולהקל, הופרד קורס הבישול האמריקאי לשלוש סדנאות: סדנאות אמריקאית 

כל סדנא מן המטבח האמריקאי אורכת כארבע שעות לערך, בדומה לאחיותיה של מטבחים איזוריים/לאומיים: הסדנאות של המטבח האיטלקי, צרפתי, ספרדי, בריטי ואסיאתי. בנוסף, נמליץ לכם לבדוק גם את סדנאות הנושא כגון סדנאת הקרניבורים, סדנאת בישול דגים, סדנאת הצמחונות וקורס המתוקים המורכב מארבע סדנאות נפרדות.

בסטודיו שף-ארז שטרן מגבילים את כמות משתתפים המינימלית לכדי 8 ובעלות מינימלית של 3,600 ₪. בעוד כמות משתתפים מקסימלית בסדנא תעמוד על 20 משתתפים.

אנחנו מחלקים את סדנאות הלימוד לשלושה:

* ראשית, היכרות אישית, הסברים כלליים והצגת תכלית
* הכנה פרונטלית במטבח פתוח לעיני המוזמנים של המתכונים השונים ע"י השף שלנו. על פי צורך של הלקוחות, בחלק מהסדנאות ההכנה נעשית במשותף עם המוזמנים.
* טעימה של המנות השונות על ידי האורחים.

נמשיך במקרוני וגבינה (macaroni and cheese) ע"י הכוהנת הגדולה של מטלות הבית: מרתה סטויוארט וסרטון שני של עוף מטוגן קריספי


  

תנסו ותהנו, רק אל תשכחו שהתפריטים המוצעים באתר זה מייצגים את יכולותיו של שף ארז שטרן, אך אינם מחייבים אותו בשום צורה לדבוק בתכולתם המלאה. אנו מקפידים להתאים את התפריטים שאנו מציעים לכל קבוצה ולקוח בהתאם לשיחה מקדימה.

ציון 0 מתוך 5 - הצביעו 0
Thank you for rating this article.