מגדנאות, או בשמה הלועזי קונדיטוריה או פטיסרי, היא תת ענף בתחום המטבח העוסק במאפים מתוקים, קינוחים ובמנות אחרונות. תחום המגדנאות מקיף נושאים רבים, ובהם הבצקים (בין השאר גם מאפי שמרים ומאפי בוקר הנקראים ווינוזרי) והקרמים, המוס, הפאי, המרנג, הפודינג, ניפוח הסוכר, העבודה בבצק סוכר (פאסטיאג'), העבודה בשוקולד (שוקולאטרי), הגלידה (או בשמה הצרפתי: גלאסרי) הריבה (קונפיסרי) ועוד.
להקת פיקוד צפון עם יגאל בשן כסולן שרה על כמה "מתוק" לו. רוצים לשמוע על הטרנדים בענף הקינוחים? לנו יש כתבה בנושא - לעיונכם.

בכל מקרה, השף ארז שטרן מציע לכם סדנאת אפיה, בתחומים מרתקים ומעניינים. נושא כל סדנא ממוקד בתחום אחד, אך נלמדים ומשולבים בו אלמנטים וידע רבים. כל זאת, מתוך רצון להעביר בצורה מעניינית ומאוזנת, מורכבות של חומרי הגלם השונים, את טעמיהם, הריחות, והמרקמים. מטרת העל של כל סדנא, לבנות ביטחון בקרב המשתתפים. להוכיח שאפייה מדוייקת ואיכותית הינו זמין ופתוח לכולם ותלוי הרבה בכשרון האופה אך גם מעט ביכולת האילתור והקריאטיביות.
כל סדנא אורכת כארבע שעות לערך. מספר משתתפים מינימלי בכל סדנה 8. מקסימום מוזמנים 20 איש.

דרך הלימוד מחולקת לשלושה:
* הסברים כלליים והצגת תכלית
* הכנה פרונטלית (במטבח הפתוח לעיני ובפני הצופים) של המתכונים והנושאים השונים ע"י השף. בחלק מהסדנאות ההכנה נעשית במשותף עם המוזמנים.
* טעימה של המתוקים והקינוחים השונים על ידי האורחים
בכל מקרה, בסטודיו שף-ארז שטרן מאמינים בגמישות לצרכי הלקוח שהיא שם המשחק. כל קבוצה הרוצה ו/או מעדיפה דברים אחרים בתפריט יש מקום לשנוי וחידוש. הנושאים המוצעים ברשימה הבאה הם המלצות בלבד. ניתן לשנותם ולהחליפם לפי רצון הקבוצה.
הסטודיו והשף ארז שטרן אינם מקבצים או אוספים יחידים וזוגות הרוצים להצטרף לקבוצה קיימת אלה בונים תפריט ע"פ צורך של לקוחות שהינם קבוצות סגורות.

רוצים להפתיע את בן או בת הזוג? אנחנו בטוחים שתשמחו לתת להם שובר מתנה או פשוט להזמין אותם לסדנא מפנקת כמו זו.

עלויות סדנא יכולות להתחיל מסכום של 3,600 ₪ לקבוצה בת 8 משתתפים. קורס המתוקים מורכב מארבע סדנאות נפרדות בנות ארבע שעות כל אחת.

עוגות גבינה: אוכמניות; פירורים; קינמון; שוקו-תפוז / שוקו בננה; טירמיסו

עוגת גבינה - אוראו


*****

טארטים: תפוחים-קראמבל; לימון; אגוזים; פרי עונה, טאטן תפוחים; טאטן אגסים
פה למטה אירגנו את דון מקלין שר על אמריקן פאי ומרטה סטיוארט שאופה פאי דלעת עם בטי וויט

 


*****

שוקולד: עוגת פאדג'; בראוני שוקולד; טארט שוקולד; וולקנו שוקולד, מוס שוקולד
כאן הבאנו לכם סרטון כיצד להכין רולדת שוקולד ואת השיר על בובי ווינטון על וורדים אדומות, בעוד הסוכר - מתוק

 


*****

מוסים / קרמים / עוגות קצפת: קפה; אגוזים; קוקוס; שוקולד; תפוז; פרי העונה
שני סרטונים איתנו: הראשון עם המחפשים (the searchers) ששרים על ממתקים לאהובה, בעוד השני הוא מתכון לקינוח קלאסי מון-בלנק המבוסס על מרנג, קרם ערמונים וקצפת.

 

 

בסטודיו שף - ארז שטרן, מלבד סדנאות הבישול הנושאיות אנו מציעים גם סדנאות במגוון נושאים כמו סדנאת ODT סדנאת מאסטר שף, הרצאת חווית שירות וכמובן ליווי למתמודדים בתוכניות בישול בריאלטי. בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם לגלות את עולם מגשי האירוח המתוקים שלנו להזמנה בחנות המשלוחים? בנתיים התקשרו אלנו ישירות לטלפון 050-5852785 ונתאים לכם סדנא על פי צורכיכם. מתוק-מתוק...כבר אמרנו?

ציון 0 מתוך 5 - הצביעו 0
Thank you for rating this article.