כן, כן. למרות שהמטבח הבריטי המסרותי אינו מצטיין בתדמית חיובית במיוחד, הבאנו לכם סדנא מעניינת עם מתכונים בסיסיים ומסורתיים. בנתיים תהנו ממספר שירים שמבצעיהם בריטים כמו הלן שפירו ושרה ברייטמן שמזמרת בקולה הנפלא על פי שירו של בן זוגה (אנדרו לויד וובר) לפאנטום האופרה

      

ואין כמו רוד סטיוארט בעל הקול המעושן והעמוק ששר שיר אהבה. וקליף ריצ'ארד ששר על הצעירים ההם....

 

המטבח הבריטי המסורתי מאופיין בפשטות המנות ובפשטות אופן הכנתן כמו פיש אנד צ'יפס. אך עם התפשטותה של האימפריה הבריטית על פני ארצות שונות (חלקן ממש מרוחקות מהאיים הבריטיים), שינה המטבח המקומי את אופיו בהשפעת המסורות הקולינריות המגוונות של אותן ארצות (שנהפכו עם השנים למדינות עצמאיות באירגון חבר העמים) ניכרת במיוחד השפעת המטבח ההודי עם מנות שהובאו לאנגליה והפכו עם השנים למנות בריטיות אינטגרליות במטבח הבריטי.

היום המטבח האנגלי המודרני מובל על ידי מספר שפים שחלקם הפכו לידוענים בעזרת תוכניות טלויזיה אישיות שהגיעו אפילו לישראל לערוצי אוכל, לייף-סטייל וערוצים בריטים מובהקים. בין השפים תמצאו את ג'ימי אוליבר, קלריסה דיקסון-רייט, גורדון רמזי, גארי רודס, נייג'לה לוסון, הסטון בלומנטל ועוד. בעזרת התוכניות השיגו השפעה על הקהל הבריטי לסקרנות למטבחים מסוגים שונים. חלקם משלבים מספר מטבחים אחד בשני עם דגשים שונים (לפעמים יותר מודרני ולפעמים יותר כפרי). בסטודיו שף – ארז שטרן לא שוכחים את מסורת תה המנחה המוכר עד ימים אלו בכל רחבי בריטניה ובעולם כולו. אנו מציעים אותו כטקס לכל דבר ועניין. ואם בעניין טקסים עסקינן, אנו מביאים לכם את סדרת סרטונים על 60 שנות שלטונה של המלכה אליזבת השניה, כי אין כמו בית המלוכה הבריטי לסמן טקסי שמרנות שלטונית. ומצד שני את נעימת הפתיחה של הסדרה הקומדיה ההיטולית  "כן, אדוני ראש הממשלה" כזכר להומור הבריטי שלא פסח גם על הפוליטיקאים הבריטים.

 

בסטודיו שף ארז שטרן אנו מציעים לכם סדנאות של 8 מוזמנים ועד לקבוצות של 20 איש, קורס המורכב ממספר מנות טיפיקליות למטבח הבריטי, הנחשב למרתק והמעניין בגלל ההשפעות של מטבחי הארצות השונות מהם חזרו הספנים ויורדי הים הרבים - בשובם לבריטניה. ובגלל מספר המדינות בהן שלטה האימפרייה, יש בה גם מגוון תתי מטבחים המחולקים על פי איזורים גאוגרפיים. צירפנו לכם שתי סדרות טלויזיה המספרות את סיפור המטבח הבריטי. הראשונה עם קלריסה דיקסון רייט הבודקת את מקור ארוחות בוקר-צהריים וערב בבריטניה וההתפתחות שלהם. והסטון בלומנטל שחוקר את יסודות המטבח הבריטי ומנסה להמציא אותו מחדש בדרכים שונות.

 

לצעירים שביננו (שלא מודעים) ולמבוגרים (שאולי כבר הספיקו לשכוח), נזכיר כי גם ישראל הייתה תחת שלטון המנדט הבריטי והם העבירו לנו את היסודות השלטוניים השונים לבניית המדינה הצעירה שבדרך. בעיקר סביב הנושא הבטחוני אך גם בכל הקשור בתרבות. ולראיה אנחנו מביאים לכם את דגל הנציב הבריטי העליון לפלסטינה א"י - כאחד מסמלי השלטון הבריטי במקומותינו. 

High Commissioner of Palestine

ביחד עם אחד השירים הבריטים האהובים עלינו המדבר על (סמטת) פני ליין של הביטלס ומצד שני שירם המתורגם כשאהיה בן שבעים (במקור: when I am 64) על פי להקת פיקוד דיזינגוף.

 

ונחזור לסדנאות אצלנו בסטודיו הממוקדת הפעם במטבח הבריטי, תוכלו ללמוד ולשלב מספר דרכי הכנה וטכניקות בישול שונות שיתנו לכם את הרקע, היכולת להבין וכמובן נתוני ידע רבים. כל זאת, מתוך רצון להעביר בצורה מעניינית ומאוזנת, את מורכבותם של האיזורים הגסטרונומיים השונים בבריטניה, את טעמיהם, הריחות, והמרקמים. מטרת העל של כל סדנא, לבנות ביטחון בקרב המשתתפים. להוכיח שבישול בריטי, בין אם הוא בישול עילי-אורבני, שיקי, מעודכן, מחומרי גלם אצילים ובין אם מדובר על בישול כפרי פשוט עם חומרי גלם נגישים הינו זמין ופתוח לכל ותלוי הרבה בכשרון הלמידה של המבשל אך גם ביכולת האילתור.

כל סדנא אורכת כארבע שעות לערך.

במקביל, תוכלו להנות בסטודיו שף - ארז שטרן מסדנאות אתניות כגון הסדנא האיטלקית, הצרפתית, הספרדיתהאמריקאית והאסיאתית או את קורס המתוקים (המורכב מארבע סדנאות נפרדות בנות ארבע שעות כל אחת). כמו גם את הסדנאות הנושאיות של בשר, דגים, והצימחונות. גם לרשות הילדים מצאנו פיתרון עם סדנא תואמת. בסטודיו שף - ארז שטרן, אנו מגבילים את מספר המשתתפים המינימלי עומד על 8 משתתפים בכל סדנה, ומקסימום 20. סטודיו שף-ארז שטרן לא אחראי לחבר ולקבץ יחידים וזוגות לכדי קבוצה, אלא מצפה מכם - הלקוחות, לבוא כקבוצה הומוגנית שעל פי צורכיכם נבנה תפריט מתאים. עלות הסדנא הבריטית עומדת על 3,600 ₪ עבור קבוצה של שמונה משתתפים.

 דרך הלימוד מחולקת לשלושה:

* הסברים כלליים והצגת תכלית

* הכנה פרונטלית ומעשית במשותף עם המוזמנים

* ישיבה לארוחה וטעימה של המנות השונות על ידי האורחים.

בכל מקרה, בסטודיו שף-ארז שטרן מאמינים בגמישות לצרכי הלקוח שהיא שם המשחק. בכל מקרה וקבוצה רוצה ומעדיפה דברים אחרים בתפריט יש מקום לשנוי וחידוש. הנושאים המוצעים ברשימה הבאה הם המלצות בלבד. ניתן לשנותם ולהחליפם לפי רצון הקבוצה.

סה"כ דירוג 0
Thank you for rating this article.