מאז שנות השמונים העליזות, העוסקים בתחום ההסעדה והבישול בפרט והציבור הישראלי בכלל-עברו כברת דרך. ממש מהפכה. אז נפרץ המחסום של יבוא  טעמים / מטבחים / מוצרים מחו"ל. חלקכם בטח יזכור את רוטב הסויה הסמיך של אסם? את ממרח החרדל הפשוט של תלמה? מי שמע על (ובכלל מי טעם?) חומץ בלסמי איטלקי אמיתי באותו הזמן? אלו היו שנים של חוסר תחכום בדמות פסטה יבשה (מונופוליסטית של תשלובת אסם) בלבד על מדפי המרכולים. עם ערוץ תקשורת אחד בדמות ערוץ 1 ו-100% רייטינג. מי התקרב אז לפסטה טרייה? מי חלם על רול סושי? על סאקה? על מירין? על וואסבי מיובא באופן קבוע לארץ?

כיום לשמחתנו, החיך הישראלי הרבה יותר מתוחכם, עשיר ואדפטטיבי. הישראלי הממוצע טייל ומטייל בעולם. חווה תרבויות חדשות עם מטבחים לא מוכרים. רבים מלקוחותיו של השף ארז שטרן, מספרים לו עד כמה הרמה והאיכות של מזון ואוכל בישראל קפצה ואין לנו במה להתבייש במה שמסעדות בישראל מציעות לקהל הרחב. לכן הצענו לכם מתכון של מרק תום-יאם אסיתי שהיא מנה מוכרת, חביבה ועשירה בטעמים. לצידה תוכלו לצפות במתכון של מנה יפנית מסורתית: גיוזה במילוי עוף, אע"פ שהגיוזה מקורה בכלל מסין.

 

כאן למטה אירגנו לכם סרטון עם מתכון לאגרול ירקות....ואולי תרצו לרקוד עם מלך סיאם (עם יול ברינר ודבורה קר)?

 

השף ארז שטרן מציע לכם סדנא של המטבח האסייתי. זהו מטבח רחב ביותר, עם הרבה תתי מטבחים מרתקים ומעניינים, כאשר כמעט כל מדינה באסיה מאופיינת במטבח מקומי ייחודי. ויחד עם זאת, חוט השני שמקשר בין כל המטבחים הללו - הלוא היא דרך המשי. נושא הסדנא ממוקד במטבח האסיאתי, אך נלמדים ומשולבים בו מספר אלמנטים וטכניקות רבים. כל זאת, מתוך רצון להעביר בצורה מעניינית ומאוזנת, את מורכבותו של המטבח האסיאתי על שלל המוצרים וחומרי הגלם שבו. וכדי להעביר את הטעמים, הריחות, והמרקמים הייחודיים לכל איזור. מטרת העל של כל סדנא, לבנות ביטחון בקרב המשתתפים. להוכיח שבישול אסיאתי הינו זמין ופתוח לכולם ותלוי הרבה בכשרון המבשל אך גם ביכולת האילתור.

בסדנא האסיאתית תוכלו להתנועע למוזיקת זן אסיאתית, או לרקוד (רק אם תרצו) על פי השיר המצליח כל כך: וואפה-גנאגם סטייל. מכיוון שטקס התה היפני נחשב למסורת ארוכת ימים-הבאנו לכם ממנו טעימה קלה.

 

אנו ממליצים להיוועץ גם בשאר סדנאות הבישול שאנו עורכים כמו למשל סדנאות הנושא: צימחוני ודגים, או קורס המתוקים (המחולק אף הוא לארבע סדנאות נפרדות) ובנוסף הסדנאות האזוריות-לאומיות, כגון הסדנא האיטלקית, הבריטית, הסדנא הצרפתית, האמריקאית וזו הספרדית. כל סדנא אורכת כארבע שעות לערך.
מומלץ כמובן לבדוק גם את קורס המתוקים המורכב מארבע סדנאות נפרדות בנות ארבע שעות כל אחת.

לחברות ואירגונים המעוניינים בערכים מוספים נוספים מעבר לסדנא המעשית, תמצאו סדנאות ייחודיות כמו סדנאת היין ואלכוהול, סדנאת ODT, סדנאת מאסטר שף (שיתופית). וגולת הכותרת בסדנאות/הרצאות שהשף - ארז שטרן מציע תמצאו את סדנאת חווית שירות.

מספר משתתפים מינימלי בכל סדנה 8. מקסימום מוזמנים 20 איש.
הסטודיו והשף ארז שטרן לא עוסקים בקיבוץ ואיסוף של יחידים וזוגות הרוצים להצטרף לקבוצה קיימת אלא בונים תפריט ע"פ צורך של כל קבוצה וקבוצה

דרך הלימוד מחולקת לשלושה:
* הסברים כלליים והצגת תכלית
* הכנה פרונטלית (במטבח הפתוח לעיני ובפני הצופים) של המתכונים והנושאים השונים ע"י השף. בחלק מהסדנאות ההכנה נעשית במשותף עם המוזמנים
* טעימה של המנות השונות על ידי האורחים
בכל מקרה, בסטודיו שף-ארז שטרן מאמינים בגמישות לצרכי הלקוח שהיא שם המשחק.
קבוצה הרוצה ומעדיפה להחליף אלמנטים בתפריט עצמו-יש מקום לשנוי וחידוש על פי צורך. הנושאים המוצעים ברשימה הבאה הם המלצות בלבד. ניתן לשנותם ולהחליפם לפי רצון הקבוצה.
 
עלויות סדנא יכולות להתחיל מסכום של 3,600 ₪ לקבוצה בת 8 משתתפים. הסדנאות עצמן מוגבלות למקסימום 20 משתתפים. תפריט לדוגמא יכלול

סדנא אסיאתית

רוצים לשמוע את התפתחות הצ'יינה טאון בתל אביב ובעולם? רוצים לקבל המלצות מהשף ארז שטרן על סיורים קולינריים בחו"ל?

∗ כל התפריטים המוצגים באתר מייצגים את יכולותיו של השף - ארז שטרן, אך אינם מחייבים אותו לדבוק בזהות טוטלית על תוכנם המלא.

ציון 0 מתוך 5 - הצביעו 0
Thank you for rating this article.