בין אם חוגגים שמונה שנים או עשור, כל סיבה למסיבה (רבקה מיכאלי). כל אירוע הוא תירוץ מצויין כדי להנות מארוחת גורמה או תפריט טעימות (שהינם שמות שונים לדבר אחד דומה).

כבוגר של המטבח הצרפתי, שף ארז שטרן ערוך ומוכן לעשות כל מאמץ כדי למצוא בעבורכם כל חומר גלם בין אם הוא יקר ואצילי או בנאלי אך מזכיר לכם את הילדות, כדי לעמוד בדרישותיכם ובבקשותיכם. בקיצור נרקוד אפילו קאן-קאן אם צריך כדי לעמוד בקצב החליל של לקוחותינו.

השף-ארז שטרן מקפיד לעשות עם כל לקוח וקבוצה, שיחת שעורי בית כדי להתאים לכם את התפריט בצורה המיטבית והשלמה. נדאג תמיד להציע לכם תפריטים כיפים ומעניינים שיגרמו לכם להזיל דמעה של אושר. רוצים לדעת איך זה עובד? הקליקו על הלינק או התקשרו ישירות 050-5852785.

בסטודיו שף - ארז שטרן, אנחנו מבטיחים חווית שירות ייחודית ואחרת מן המקובל בשוק. נלווה אתכם החל מהשיחה הטלפונית הראשונה בהקשבה ובחפץ לב, וננסה לענות על כל משאלותיכם  במגוון פתרונות קולינריים.

טעימות 

בין אם שמעתם על ארוחת טעימות (באנגלית tasting menu או בצרפתית menu degustation) ובין אם לאו, ההרגל והפרסטיז'ה הללו הגיעו (מה לעשות...כמו תמיד) מארצות הניכר. אנו ממליצים לכם לבדוק את הסרטונים המלווים ארוחת הטעימות של השף אלן דוקאס הצרפתי הממוקמת במסעדת המלון "הוטל דה פריס"-שבמונקו. כמו גם את זה של מסעדת ג'ראניום בקופנהגן של השף ראסמוס קופואד (שתיהן מעוטרות בשלושה כוכבי מישלן). רוצים לקבל קצת המלצות על התפריטים והעשייה של השף - ארז שטרן? הלקליקו על לשונית ההמלצות.

  

התפריטים באתר זה מייצגים את יכולותיו של שף ארז שטרן, אך אינם מחייבים אותו בשום צורה לדבוק בתכולתם המלאה. אנו מקפידים להתאים את התפריטים שאנו מציעים לכל קבוצה ולקוח בהתאם לשיחה מקדימה.

ציון 0 מתוך 5 - הצביעו 0
Thank you for rating this article.